KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303392
*
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 12:14:36
1
Vinnande bud
8/11 17:13:13
2
150 kr
8/11 17:13:13
1
200 kr (Budbetjänt)
8/11 17:32:18
2
250 kr
8/11 17:32:18
1
300 kr (Budbetjänt)
8/11 19:18:48
3
400 kr
8/11 19:18:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
*
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulla Waller
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 12:14:36 | 1 | Vinnande bud |
8/11 17:13:13 | 2 | 150 kr |
8/11 17:13:13 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/11 17:32:18 | 2 | 250 kr |
8/11 17:32:18 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:18:48 | 3 | 400 kr |
8/11 19:18:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32